środa , 18 maj 2022
Polecamy
Strona główna » Zdrowie i uroda » ABC cery mieszanej
ABC cery mieszanej

ABC cery mieszanej

Niezależnie od tego, jaki rodzaj skóry mamy, zdarza nam się na nią narzekać. Jednak właścicielki cery mieszanej często są szczególnie zdezorientowane. Jak zapewnić sobie pielęgnację dwa w jednym, tak aby była w pełni efektywna?

Próby opanowania cery mieszanej to czasem czyste szaleństwo. Z jednej strony przesuszone policzki, z drugiej – niezmiennie świecąca się strefa T. W dodatku często chętnie pojawiają się na niej niedoskonałości czy rozszerzone pory. Czy na to wszystko nie ma sposobu? Oczywiście nie, jeśli myślimy o rozwiązaniu problemu raz na zawsze. Ale systematyczna, odpowiednio dobrana pielęgnacja może wiele zdziałać. Po jakimś czasie nawet nie będziesz myślała o tym w kategorii kłopotu.

Wnętrze też się liczy!

Próby unormowania stanu naszej skóry warto zacząć nie od eksperymentów kosmetycznych, a raczej kulinarnych. Zrównoważona dieta z pewnością korzystnie wpłynie na wygląd cery, zwłaszcza jeśli włączymy do niej nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i składniki mineralne. Co więcej, na odpowiednią gospodarkę wodną, będącą podstawą, jeśli staramy się kontrolować produkcję sebum, można zapracować tylko poprzez wypijanie około dwóch litrów płynów dziennie. Przy tym warto systematycznie oczyszczać organizm, choćby poprzez wypijanie szklanki wody z cytryną na czczo codziennie rano.

Znajdź złoty środek

Jeśli natomiast chodzi o pielęgnację zewnętrzną, warto zdecydować się na kosmetyki, które będą stanowiły pomost między potrzebami strefy tłustej i przesuszonej – łagodne płyny micelarne i żele oczyszczające, tonik bez zawartości alkoholu oraz lekki produkt nawilżający, na przykład żel albo lotion. A kiedy nadejdzie wyraźna potrzeba, mocno oczyszczające lub odżywcze produkty możesz nałożyć strefowo. Bardzo istotne jest, abyś na bieżąco obserwowała zmiany stanu swojej cery, a na niepokojące sygnały reagowała peelingami, maseczkami i innymi głęboko działającymi produktami.

Jak podkreślić dokładnie to, co trzeba?

Zastanów się również nad odpowiednim makijażem. Jeśli stosujesz bazę pod makijaż, najlepiej wybrać taką o w miarę uniwersalnym działaniu. Prawdziwy problem zacznie się jednak później. Musisz wybrać podkład do cery mieszanej zaufanego producenta, takiego jak Maybelline. Dzięki temu ani nie podkreślisz skórek, ani nieestetycznego błyszczenia. Strefę tłustą możesz dodatkowo zmatowić pudrem.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły ci choć trochę uporządkować chaotyczną pielęgnację cery mieszanej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top