niedziela , 14 lipiec 2024
Polecamy
Strona główna » Własny biznes » Cechy dobrej konferencji
Cechy dobrej konferencji

Cechy dobrej konferencji

Organizujesz konferencję? Chcesz, by uczestnicy na długo zapamiętali to wydarzenie, które pozytywnie będzie kojarzyć się z Twoją firmą? Poznaj cechy dobrej konferencji, by zorganizować event na wysokim poziomie. Przygotowania do konferencji musisz zacząć od dobrego planu. Tworząc brief, uwzględnij nie tylko ciekawą tematykę, ale również wszelkie kwestie mogące zaważyć na powodzeniu przedsięwzięcia. O czym musisz pamiętać, by o konferencji wiele mówiono – wyłącznie w superlatywach?

1. Interesujący prelegenci
Dobra konferencja to ciekawa konferencja. Dlatego zaproś wyłącznie interesujących prelegentów. Niech to będą osoby doskonale znane w branży, określane mianem ekspertów. Anonimowe nazwiska nie przyciągną wielu chętnych, natomiast liderzy branżowi wzbudzą zainteresowanie.

2. Odpowiednia lokalizacja
Istotną kwestią jest właściwa lokalizacja. Najlepiej, jeśli wybierzesz miejsce w centrum kraju – tak, by zapewnić dogodny dojazd z dowolnego miasta. W tej roli świetnie sprawdzi się np. Uniejów – miejscowość położona w woj. łódzkim, w pobliżu dróg szybkiego ruchu. Dodatkowym jej atutem jest ciekawe otoczenie w iście historycznym klimacie.

3. Dobrze wyposażona sala konferencyjna
Nie ma dobrej konferencji bez odpowiednio wyposażonej sali konferencyjnej. Nowoczesny sprzęt audiowizualny, niezawodne nagłośnienie, zaplecze techniczne – to wszystko ma znaczenie, jeśli konferencja ma prezentować wysoki poziom i przebiegać bez jakichkolwiek zakłóceń.

Warto więc zwrócić uwagę, czy sala konferencyjna posiada: ekran, rzutnik, mikrofon, flipchart, itp. To niezbędne elementy wyposażenia, bez których dobra konferencja nie może się odbyć.

I znów warto przenieść się na teren Uniejowa, gdzie znajduje się kompleks sal konferencyjnych. Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, Dom pracy twórczej, Kasztel Rycerski to obiekty, w których możesz wynająć profesjonalne sale konferencyjne. Zaaranżowane w średniowiecznym stylu, wzbudzają zainteresowanie i sprawiają, że konferencja na długo zapada w pamięci uczestników.

4. Profesjonalna organizacja
Udana konferencja musi być dopięta „na ostatni guzik”. Dlatego istotną rolę odgrywa profesjonalna organizacja.

  • Musisz sprawdzić, czy sala konferencyjna jest dostosowana do liczby zaproszonych uczestników (nie może być zbyt ciasno).
  • Istotne jest to, by żadnemu uczestnikowi nie zabrakło miejsca do siedzenia.
  • Ważne jest, by każdy z gości miał zapewniony dobrą widoczność na ekran oraz osobę prowadzącą.
  • Warto także zadbać o drobny poczęstunek, tj. kawę / herbatę, przekąski – szczególnie, jeśli konferencja trwa kilka godzin.

Organizacja dobrej konferencji nie jest łatwa. Jeżeli jednak wybierzesz odpowiednią salę konferencyjną, wiele kwestii zostanie ułatwionych.

Przykładowym miejscem na konferencję może być Uniejów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

One comment

  1. Wartościowi prelegenci i merytoryczna sfera to podstawa, chociaż komfort też jest bardzo ważny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top