środa , 5 październik 2022
Polecamy
Strona główna » Kariera zawodowa » Czy częsta zmiana pracy służy karierze?
Czy częsta zmiana pracy służy karierze?

Czy częsta zmiana pracy służy karierze?

Jeśli CV młodego kandydata do pracy zawiera kilka miejsc pracy, pracodawca może uznać, że jest on osobą nielojalną, która nigdzie nie zagrzała dłużej miejsca na stanowisku pracy. Z drugiej jednak strony, częsta zmiana zatrudnienia powoduje, że pracownik ma szansę się rozwijać w znacznie większym stopniu, niż wykonując pracę wciąż na tym samym stanowisku, u tego samego pracodawcy. Wielu specjalistów z zakresu rozwoju kariery zawodowej twierdzi, że zmiana pracy raz na 3 lata wpływa korzystnie na rozwój zawodowy pracownika. Taka osoba w dzisiejszych czasach najpewniej nie będzie już postrzegana negatywnie, ale jako kandydat odważny, nie bojący się zmian i potrafiący się dostosować do zmieniających warunków otoczenia.

Jeśli osoba pracuje od 10-15 lat w tej samej firmie, na podobnym stanowisku pracy, raczej się nie rozwija i nie ma ambicji do pokonywania kolejnych szczebli kariery. Całkowicie wystarcza jej wykonywanie solidnie obowiązków zawodowych i stabilność zatrudnienia.

Eksperci z dziedziny HR twierdzą, że praca przez kilkanaście lat w jednej firmie może być całkowicie usprawiedliwiona także i wówczas, gdy pracownik realizuje wytyczoną ścieżkę kariery zawodowej. Rozpoczyna ją od najniższych stanowisk i z biegiem czasu pnie się w górę, zdobywając kolejne awanse i mogąc brać udział w rozwoju całego przedsiębiorstwa.

Kariera pracownika wyhamowuje i nie rozwija się, jeśli przez kilka lat tkwi on na tym samym stanowisku. W takim przypadku warto coś zmienić i pomyśleć być może o poszukaniu nowej pracy. Niewykluczone, że zmiana stanowiska pracy przyniesie niezbędne ożywienie w życiu zawodowym danej osoby. Wielu z nas nie zdecyduje się jednak na taki krok, jak porzucenie dotychczasowej pracy tylko po to, aby szukać nowych wyzwań zawodowych. Polacy często wysoko sobie cenią stabilność wykonywania danej pracy i stabilność finansową, jaka się z tym wiąże. Godzimy się ze „staniem w miejscu” jeśli chodzi karierę zawodową, ponieważ obawiamy się bezrobocia.

Źródło: www.siecsukcesu.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top