Jeśli CV młodego kandydata do pracy zawiera kilka miejsc pracy, pracodawca może uznać, że jest on osobą nielojalną, która nigdzie nie zagrzała dłużej miejsca na stanowisku pracy. Z drugiej jednak strony, częsta zmiana zatrudnienia powoduje, że pracownik ma szansę się rozwijać w znacznie większym stopniu, niż wykonując pracę wciąż na tym samym stanowisku, u tego samego pracodawcy. Wielu specjalistów z zakresu rozwoju kariery zawodowej twierdzi, że zmiana pracy raz na 3 lata wpływa korzystnie na rozwój zawodowy pracownika. Taka osoba w dzisiejszych czasach najpewniej nie będzie już postrzegana negatywnie, ale jako kandydat odważny, nie bojący się zmian i potrafiący się dostosować do zmieniających warunków otoczenia.
Jeśli osoba pracuje od 10-15 lat w tej samej firmie, na podobnym stanowisku pracy, raczej się nie rozwija i nie ma ambicji do pokonywania kolejnych szczebli kariery. Całkowicie wystarcza jej wykonywanie solidnie obowiązków zawodowych i stabilność zatrudnienia.
Eksperci z dziedziny HR twierdzą, że praca przez kilkanaście lat w jednej firmie może być całkowicie usprawiedliwiona także i wówczas, gdy pracownik realizuje wytyczoną ścieżkę kariery zawodowej. Rozpoczyna ją od najniższych stanowisk i z biegiem czasu pnie się w górę, zdobywając kolejne awanse i mogąc brać udział w rozwoju całego przedsiębiorstwa.
Kariera pracownika wyhamowuje i nie rozwija się, jeśli przez kilka lat tkwi on na tym samym stanowisku. W takim przypadku warto coś zmienić i pomyśleć być może o poszukaniu nowej pracy. Niewykluczone, że zmiana stanowiska pracy przyniesie niezbędne ożywienie w życiu zawodowym danej osoby. Wielu z nas nie zdecyduje się jednak na taki krok, jak porzucenie dotychczasowej pracy tylko po to, aby szukać nowych wyzwań zawodowych. Polacy często wysoko sobie cenią stabilność wykonywania danej pracy i stabilność finansową, jaka się z tym wiąże. Godzimy się ze „staniem w miejscu” jeśli chodzi karierę zawodową, ponieważ obawiamy się bezrobocia.
Źródło: www.siecsukcesu.pl