piątek , 21 czerwiec 2024
Polecamy
Strona główna » Zdrowie i uroda » Dietmap czyli mobilna pomoc w walce o szczupłą sylwetkę
Dietmap czyli mobilna pomoc w walce o szczupłą sylwetkę

Dietmap czyli mobilna pomoc w walce o szczupłą sylwetkę

Od jakiegoś czasu niezmiennie, w modzie pozostaje zdrowe odżywianie, troska o szczupłą sylwetkę, a także aktywny tryb życia i uprawianie sportu. Wiąże się to ze znacznym rozwojem rynku od cateringów i poradni dietetycznych, po kluby fitness, siłownie i trenerów personalnych na każdym rogu. Rynek odpowiada na popyt kreowany przez społeczeństwo, tak więc na tej podstawie można sądzić, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże. Ze wszystkich raportów ekonomicznych wynika, że będzie jeszcze większe. Dlatego też warto śledzić nie tylko dorobek naukowy różnych instytucji w tej dziedzinie, ale także postęp technologii, które to umożliwiają nam podążać za tą niezwykle korzystna dla człowieka modą.

Współcześnie bardzo szeroki dostęp do informacji i coraz obszerniejsze treści dotyczące zdrowego stylu życia spowodowały, że każdy stał się specjalistą w tym zakresie. Obecnie jak grzyby po deszczu w wirtualnym świecie pojawiło się wiele kulinarnych blogów nastawionych na gotowanie kuchni wegetariańskiej lub ogólnie dietetycznej. Dodatkowo istnieje mnóstwo stron internetowych poświęconych tematyce zdrowego żywienia, a także radzących, w jaki sposób bez najmniejszego wysiłku pozbyć się wielu, gromadzonych przez lata, zbędnych kilogramów. Wybór technik i metod działania jest bardzo szeroki. Od wizyty w poradni dietetycznych i siłowni, po tzw. diety alternatywne znalezione w jakimś popularnym czasopiśmie dla kobiet. Jeśli chodzi o te pierwsze, zazwyczaj można usłyszeć wiele wymówek takich jak brak czasu, za wiele obowiązków, zbyt wysokie poniesione koszty, a także kompletny brak motywacji do zmian. Niestety w drugim przypadku chętnie poddajemy się wpływom różnych, wymyślnych diet, które w bardzo krótkim czasie obiecują nam znaczny ubytek masy ciała. Diety takie, nazywane mianem alternatywnych nie mają nic wspólnego ze zdrowym żywieniem. Polegają głównie na eliminacji danego składnika w diecie lub też jego modyfikacji lub ograniczeniu. Jednoskładnikowe i monotonne żywienie ma same negatywne skutki dla zdrowia. Mogą one doprowadzić do dość znacznych niedoborów pokarmowych, a to w konsekwencji objawia się spadkiem odporności, pogorszeniem samopoczucia, osłabieniem czy nawet depresją. Dodatkowo, po ich stosowaniu obserwuje się dość znaczny spadek masy ciała spowodowany głównie utratą wody. Każdorazowy powrót do zwyczajowego żywienia skutkuje tzw. efektem jo-jo.

Z powyżej przedstawionych danych wynika, iż pomimo że zdrowe żywienie w ogólnej opinii społecznej jest tematem powszechnie znanym, to jednak zadbanie o zdrowie prawidłowo i profesjonalnie może budzić sporo wątpliwości. Dodatkowo zarówno wśród społeczeństwa, jak i w rzeczywistości wirtualnej istnieje wiele mitów i nieprawidłowych twierdzeń z zagadnień dietetyki, co znacząco uniemożliwia korzystną modyfikację swojego jadłospisu bez pomocy eksperta z zakresy żywienia. Dlatego też warto skorzystać z osiągnięć techniki i zwrócić wzrok ku aplikacjom mobilnym, które obecnie robią furorę wśród użytkowników smartphone’ów. Jednym z nich jest aplikacja mobilna DIETMAP.PL, która oferuje indywidualne diety oparte o dane uzyskane od użytkownika. Dodatkowo aplikacja ta umożliwia holistyczne zarządzanie całą dietą poprzez wymianę danego produktu, całej potrawy, a nawet posiłku na inny w sytuacji, kiedy propozycja dietetyka DIETMAP.PL nam nie smakuje. Ściągnięcie tej aplikacji daje możliwość wygenerowania tygodniowej listy zakupów, dzięki czemu znacząco usprawnia proces kupowania produktów do wypełnienia planu i ekonomiczne zarządzanie nimi. Dzięki temu bycie na diecie i odchudzanie z DIETMAP.PL jest nie tylko wygodne i ekonomiczne, ale także oszczędza czas i pieniądze. Przekonaj się sam, jak łatwo dbać o zdrowie z DIETMAP.PL

1.00 avg. rating (37% score) - 1 vote

One comment

  1. Moim zdaniem oprócz diety równie istotne jest także dbanie o jakość samego jedzenia (nie tylko o wybór odpowiedniej kategorii produktów), ale taka aplikacja też jest fajna zwłaszcza dla osób które potrzebują motywacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top