piątek , 26 Luty 2021
Polecamy
Strona główna » Zdrowie i uroda » Hiszpania i jej wybrzeża: gdzie można najlepiej wypocząć?
Hiszpania i jej wybrzeża: gdzie można najlepiej wypocząć?

Hiszpania i jej wybrzeża: gdzie można najlepiej wypocząć?

Hiszpańskie wybrzeża stały się symbolem dobrego wypoczynku. Piękne plaże, komfortowe hotele oraz moc atrakcji to czynniki, dzięki którym można tu spędzić wspaniały urlop. W których kurortach można skutecznie odprężyć się i odpocząć od codziennych obowiązków?

Malaga: nie tylko Picasso

Ten kurort już dawno doceniły biura podróży, jak np. Rainbow Tours, dla których Hiszpania stanowi ważny punkt w turystycznej ofercie. Malaga znana jest przede wszystkim jako rodzinne miasto Picassa, o którym przypominają tu liczne muzea i galerie. To jednocześnie znane kąpielisko, które może oczarować turystów świetnymi warunkami pobytu. Łagodny klimat, okoliczne plaże oraz ciekawe zabytki sprawiają, że wypoczynek w Maladze każdemu może sprawić wiele radości. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć? Oprócz obiektów związanych z osobą Picassa, uwagę przyciągają tu niezwykłe budowle z dawnych czasów. Ruiny twierdzy mauretańskiej oraz wspaniały Castillo de Gibralfaro z XIV wieku to najważniejsze atrakcje Malagi. Przyciągają też zabytkowe kościoły z różnych okresów historycznych, które są najlepszym dowodem na długą historię tej miejscowości.

Almeria: w dawnym porcie rybackim

To jeden z ciekawszych kurortów na terenie Andaluzji. Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze w latach 50. XX wieku był to jeden z wielu portów rybackich, typowych dla hiszpańskiego wybrzeża. Dynamiczny rozwój turystyki, który nastąpił tu w latach 60. XX wieku, zmienił całkowicie oblicze tej miejscowości. Współczesna Almeria to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Hiszpanii, którego największymi walorami są piękne plaże oraz łagodny klimat. Zabytkowe twierdze, w tym jedna z największych fortec arabskich na terenie Andaluzji, są kolejną ciekawostką przyciągającą tu turystów z całej Europy. W tym miejscu historia i współczesność pięknie łączą się ze sobą, na czym korzystają letnicy szukający unikalnych atrakcji.

Nerja: podziemne skarby Hiszpanii

Nerja stała się jednym z najsłynniejszych kurortów na terenie Costa del Sol z kilku względów. Przede wszystkim jest to wspaniałe kąpielisko, na terenie którego można wypoczywać w doskonałych warunkach. Nerja jest też doskonałym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą ujrzeć jeden z najpiękniejszych podziemnych skarbów Hiszpanii. To słynna jaskinia Nerja, która przyciąga wspaniałą szatą naciekową oraz podziemnymi salami koncertowymi. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji hiszpańskiego wybrzeża, której z pewnością warto poświecić nieco więcej czasu.

Wypoczynek na hiszpańskim wybrzeżu to doskonała propozycja dla każdego, kto chce wypocząć w pięknej scenerii i komfortowych warunkach. Hiszpania jest dla turystów kuszącym celem wyprawy, a liczne atrakcje czekające na terenie tego kraju sprawiają, że każdy znajdzie tu dla siebie idealny kurort.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top