sobota , 23 październik 2021
Polecamy
Strona główna » Psychologia sukcesu » Jak osiągnąć sukces zawodowy i osobisty?
Jak osiągnąć sukces zawodowy i osobisty?

Jak osiągnąć sukces zawodowy i osobisty?

Czym jest sukces? Dla każdego człowieka będzie to zupełnie inna wartość, którą trudno doprecyzować. Można powiedzieć, że sukcesem jest osiągnięcie wyznaczonych celów. Mogą być one mniej lub bardziej ambitne. Dla jednych ludzi sukcesem będzie wybudowanie domu i stworzenie szczęśliwej rodziny, a dla innych zdanie egzaminu na studiach. Sukcesem jest znalezienie dobrej pracy, urodzenie dziecka, albo osiągnięcie awansu zawodowego. Jak widać, istnieją dwa podstawowe rodzaje sukcesu – sukces zawodowy i sukces w życiu osobistym. Często idą one w parze, choć paradoksalnie zdarzają się sytuacje, w których osiągnięcie sukcesu zawodowego niweczy sukces osobisty.

Co robić, aby sukces stał się częścią naszego życia? Przede wszystkim, musimy wyznaczyć sobie cele, do których chcemy dążyć w życiu. Nie powinny być one ani za proste, ani zbyt skomplikowane. Najlepiej by było, aby cele były ambitne, ale możliwe do osiągnięcia. Jeśli wskażemy dla siebie cel niemożliwy w praktyce do zrealizowania, wciąż będziemy odczuwali frustrację, że nie możemy się nawet do niego zbliżyć.

Na pytanie: jak osiągnąć sukces można odpowiedzieć na wiele sposobów. Jedną z możliwych do obrania dróg do osiągnięcia wyznaczonych celów jest konsekwencja w działaniu. Tylko samozaparcie, dyscyplina i wiara we własne siły może spowodować, że osiągniemy w życiu sukces – tak w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Niektórzy ludzie mówią, że sukces jest kwestią szczęścia. Nie możemy jednak całego życia podporządkowywać poszukiwaniu naszej szansy na szczęście. Łut szczęścia albo przyjdzie, albo nie. Ludzie sukcesu natomiast potrafią wziąć sprawy w swoje ręce i sami budować swój sukces. Potrafią oni zaplanować drogę do osiągnięcia celów, nawet w wymiarze długoterminowym. Ciężką pracą i zaangażowaniem wypracowują swój sukces i szacunek otoczenia. To, że inna osoba „załatwi” nam pracę, nie będziemy mogli definiować jako swój osobisty sukces. Kluczowa w osiąganiu sukcesu jest wiara we własne siły i silne poczucie własnej wartości.

Źródło: www.siecsukcesu.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top