sobota , 17 Sierpień 2019
Polecamy
Strona główna » Praca » Poszukiwanie pracy wymaga cierpliwości
Poszukiwanie pracy wymaga cierpliwości

Poszukiwanie pracy wymaga cierpliwości

W momencie utraty pracy jak najszybciej chcemy znaleźć zatrudnienie, które pomoże nam w ustabilizowaniu swojej sytuacji zawodowej, a zwłaszcza finansowej. Niemniej, bezrobotni, aby znaleźć interesującą, odpowiednią dla nich pracę, muszą uzbroić się w cierpliwość. Poszukiwanie zatrudnienia nie jest proste, zwłaszcza w obecnej sytuacji występującej na rynku pracy, gdzie pracodawcy w praktyce dyktują warunki dla potencjalnych pracowników, a ci albo się na nie godzą, albo nadal poszukują pracy. Minie jeszcze bardzo dużo czasu, kiedy to rynek pracy z rynku pracodawcy przekształci się w rynek kandydatów na pracowników. Przede wszystkim potrzeba ku temu znacznie niższej stopy bezrobocia, a dotychczas od dłuższego czasu utrzymuje się ona na wysokim, dwucyfrowym poziomie.
Kandydaci na pracowników muszą uzbroić się w cierpliwość, chcąc znaleźć pracę – nie jakąkolwiek, ale o odpowiednim dla nich profilu. Można jednak proces szukania zatrudnienia przyspieszyć, będąc aktywnym bezrobotnym. Zamykanie się we własnych, czterech ścianach nie spowoduje, że nagle pracodawca sam zadzwoni do nas z ofertą pracy. Takie rzeczy w praktyce zdarzają się niezmiernie rzadko. Natomiast, jako aktywne osoby poszukujące pracy mamy większe szanse na jej znalezienie w jak najkrótszym czasie. Musimy tylko pokazać się pracodawcy z jak najlepszej strony i przejąć inicjatywę w poszukiwaniach zatrudnienia.
Wiele osób utożsamia aktywność w poszukiwaniu pracy z codziennym przeglądaniem ofert zatrudnienia w Internecie lub w prasie lokalnej i odpowiadanie na adres mailowy pracodawcy, wysyłając swoją aplikację. Oczywiście takie działanie może przynieść korzyści, ale nie należy się do niego ograniczać. Aktywne szukanie pracy polega na korzystaniu w tym samym czasie z szerokiej palety sposobów, aby dotrzeć do potencjalnego pracodawcy i jednocześnie zwiększyć szanse na zatrudnienie. Korzystanie z kilku metod poszukiwania pracy w tym samym czasie na pewno da lepsze rezultaty, niż stosowanie tylko jednego.
Pracodawca w kontaktach z pracownikiem musi mieć poczucie, że znalazł profesjonalistę w swojej dziedzinie i że będzie przynosił on wartość dodaną dla całego przedsiębiorstwa. Z perspektywy osoby bezrobotnej ważne jest zbudowanie pożądanego wizerunku siebie, jako pracownika. Pomocne są w tym portale społecznościowe, takie jak LinkedIn czy Goldenline.pl. Internet pozwala dziś na kreowanie pozytywnego wizerunku także potencjalnym pracownikom, bez konieczności wydawania na ten cel dodatkowych środków finansowych. To tylko ułamek tego co możemy zrobić, dla aktywnego poszukiwania pracy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top