sobota , 25 maj 2024
Polecamy
Strona główna » Własny biznes » Waga uśmiechu w biznesie
Waga uśmiechu w biznesie

Waga uśmiechu w biznesie

Uśmiechem można przełamać lody w pierwszych kontaktach z obcą osobą, albo diametralnie zmienić atmosferę podczas spotkania, również tego o charakterze biznesowym. Polacy z natury nie są optymistami, jak uznają to psychologowie. Lubimy narzekać i widzieć świat wyłącznie w czarnych barwach. Przez to rzadko się uśmiechamy, ponieważ uważamy to za przejaw dziecinności i zbyt dużej pewności siebie. Uśmiechnięta osoba w biznesie może jednak złagodzić napięcie wynikające ze sprzecznych interesów przedsiębiorców czy kontrahentów. Uśmiech nie powinien być utożsamiany z arogancją, ale z siłą charakteru.

Psychologia biznesu podaje, na podstawie przeprowadzonych badań naukowych i wieloletnich doświadczeń wielu wybitnych psychologów, że tylko uśmiechnięte osoby odnoszą sukces. Wywołują one mimowolnie pozytywne wrażenie na rozmówcach, są postrzegane jako spełnione i wiedzące, do czego dążą. Pewność siebie rzeczywiście może kryć się za uśmiechem, ale w żadnym wypadku nie może być ona utożsamiana z lekceważeniem drugiej osoby.

Ponury wyraz twarzy zniechęca do nas otoczenie. Jesteśmy postrzegani jako wiecznie narzekający pesymiści, którzy z niczego nie umieją się cieszyć. Brak uśmiechu może być odbierany jako nieszczerość, a to w kontaktach biznesowych jest wysoce niepożądane. Uśmiech na spotkaniu biznesowym powinien sięgać oczu, tzn. że nie może być on sztucznie przyklejony do naszej twarzy. Musimy w sobie znaleźć pokłady optymizmu, wierzyć, że pokonamy każdą przeszkodę, jaka pojawi się na naszej drodze. Wówczas uśmiech pojawi się raczej samoistnie.

Nasza świadomość musi sprawić, że przestaniemy się zamartwiać, a z wiarą będziemy patrzeć w przyszłość. Widząc osobę sztucznie uśmiechającą się, przedstawiciele biznesu podświadomie sądzą, że jest to osoba mająca coś do ukrycia, która nie jest do końca szczera w kontaktach biznesowych. Być może chce ona ukryć negatywne dla kontrahenta zapisy w umowie, albo odwrócić jego uwagę od rzeczy dla niego istotnych. Spontaniczny uśmiech na pewno przyczyni się do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Uśmiechajmy się więc jak najczęściej, a świat stanie się piękniejszy.

Źródło: www.siecsukcesu.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top