piątek , 26 Luty 2021
Polecamy
Strona główna » Zdrowie i uroda » Fantastyczne wakacje na wyciągnięcie ręki, czyli wczasy w Bułgarii
Fantastyczne wakacje na wyciągnięcie ręki, czyli wczasy w Bułgarii

Fantastyczne wakacje na wyciągnięcie ręki, czyli wczasy w Bułgarii

Patrząc na wybory wakacyjne Polaków, można odnieść wrażenie, że im bardziej oddalimy się od naszego kraju, tym lepszy wypoczynek sobie zagwarantujemy. Nic bardziej mylnego, na co doskonałym przykładem jest pobliska Bułgaria. Co nam oferuje?

Zachęcający klimat bułgarskiej riwiery

Bułgaria to w pewnym sensie przypadek zadziwiający. Często nie dowierzamy, że relatywnie niedaleko od nas, w kraju, który oferuje wakacje po bardzo korzystnych cenach, możemy znaleźć tak fantastyczny klimat i idealne wakacyjne warunki. Aby sprecyzować, mamy tu do czynienia z klimatem umiarkowanym ciepłym, który na wybrzeżu jest wyjątkowo przyjazny, dzięki większej niż w innych rejonach kraju wilgotności. Średnia temperatura w lipcu i sierpniu to 27 stopni. Jeśli natomiast chodzi o regiony przyjazne turystom, popularnością cieszą się przede wszystkim takie kurorty, jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski. Witają one przyjezdnych rozległymi piaszczystymi plażami i czystym, zapraszającym do kąpieli morzem.

Wypoczynek w Słonecznym Brzegu

Większy z kurortów to Złoty Brzeg, nazywany Las Vegas Europy Wschodniej. Z pewnością nikt nie będzie narzekał tu na ani na nudę, ani na żadne inne niewygody. Mnogość hoteli, restauracji i klubów nocnych jest zadziwiająca. W lokalnych restauracjach można spróbować specjałów kuchni bułgarskiej, takich jak przepyszna czorba, czyli zupa z warzywa, podrobów, mięsa i ryżu. A dla wszystkich fanów typowych wakacyjnych rozrywek w pobliżu Słonecznego Brzegu znajdują się dwa doskonale wyposażone aquaparki.

A może jednak Złote Piaski?

Jeśli natomiast chodzi o Złote Piaski, jest to nieco mniejszy i spokojniejszy kurort. Jednak także on imponuje bogactwem przygotowanych z myślą o turystach atrakcji. Oprócz klubów nocnych, restauracji, hoteli i aquaparku znajdziemy tu na przykład fantastyczną bazę jeździecką. Możemy też udać się do fantastycznego delfinarium. A wszyscy, którzy pragną od podszewki poznać inną kulturę, powinni wybrać się do jednego z monastyrów, czyli zakonów należących do ortodoksyjnego kościoła bułgarskiego.

Kilka informacji praktycznych

To jedynie kilka z wielu atrakcji, na jakie natkniemy się podczas pobytu w Bułgarii. Przed wyjazdem warto jednak zadbać o kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze, może warto wybrać się na wakacje za pośrednictwem biura podróży? Warto sprawdzić ofertę BeeFree, które pomoże nam w zorganizowaniu udanego urlopu w Bułgarii. Pamiętaj też, żeby wymienić złotówki czy euro na lewy (w euro zapłacisz tylko w niektórych miejscach, po niekorzystnym kursie). Warto też wiedzieć, że o ile wiele towarów kupisz po atrakcyjnych cenach, na niektórych, na przykład na paliwie, można solidnie przepłacić.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

3 komentarze

  1. Bługaria i Złote Piaski polecam naprawdę pieknie nie drogo i można wypocząć. Pogoda zawsze pewna dzieciaki się wyszalały aż sie wracać nie chciało.

  2. Bułgaria to bardzo kiedyś popularny rejon urlopowy dla Polaków, kto wie, może warto zobaczyć co się zmieniło na przestrzeni lat.

  3. Bułgaria stała się nico zapomniana, choć jeszcze niedawno była mekką polskich turystów. Czasy się zmieniły otwarto granice i zaczęliśmy zwiedzać świat. Szkoda, bo to piękny kraj.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top