sobota , 13 kwiecień 2024
Polecamy
Strona główna » Kariera zawodowa

Kariera zawodowa

Obowiązki maklera giełdowego

Pomnażanie pieniędzy przez inwestorów na giełdzie papierów wartościowych wymaga nawiązania współpracy z domem maklerskim i otwarcie rachunku inwestycyjnego. Gracze mają dowolność w wyborze domu maklerskiego, z jakim podpiszą umowę na prowadzenie rachunku maklerskiego. Tam też są obsługiwani przez maklerów giełdowych. Jakie mają oni obowiązki? Kim jest makler giełdowy? Makler giełdowy, nazywany maklerem papierów wartościowych lub brokerem, jest to podmiot pośredniczący ... Czytaj dalej »

Polacy chętniej wybierają kupno mieszkania niż lokatę?

Przeciętne oprocentowanie lokaty dwunastomiesięcznej wynosi obecnie ok. 1,8%. Zyski z lokat w ostatnich miesiącach znacząco spadły, głównie za sprawą deflacji oraz niższych stóp procentowych. Dlatego część Polaków zdecydowało się ulokować wolne środki pieniężne w nieruchomościach. W ostatnim czasie nastąpił zwiększony popyt na rynku mieszkań. Większość nieruchomości o dziwo zostało nabytych za gotówkę. Wpływ na to mogą mieć wciąż niskie ceny ... Czytaj dalej »

Jaki wybrać zawód, czyli twój klucz do kariery

XXI wiek to jedna wielka zagadka. Mimo jawnego postępu, nieustannego przepływu informacji, wszelakich udogodnień i wynalazków, nie wiemy co może zdarzyć się za klika dni, a co dopiero lat. Jak wobec takiej perspektywy mają zachować się tegoroczni maturzyści, którzy już za kilka tygodni staną przed najważniejszym wyborem w swoim życiu? Gdzie iść na studia i jak wybrać profesję, która da ... Czytaj dalej »

Dobrze wyszkolony stomatolog

Aby przyciągnąć większą grupę klientów, przedsiębiorcy muszą dostarczyć klientowi produkt znacznie bardziej atrakcyjny aniżeli konkurencja. Niekoniecznie będą to niższe ceny, gdyż te mogą być regulowane w dowolny sposób. Ważna jest tutaj jakość usług, im wyższa tym lepsza. Aby osiągnąć poziom doskonałości w danej dziedzinie należy cały czas podnosić stan swojej wiedzy. Jest to proces czasochłonny, ale konieczny dla kogoś, kto ... Czytaj dalej »

Pomyśl o jutrze – zacznij inwestować

Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że żyją z dnia na dzień bez myślenia o przyszłości. Niestety życie nie zawsze jest kolorowe i czasami zdarza się, że przyszłość zgotuje niemiłe niespodzianki. Aby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych przed nieuchronnymi wydarzeniami należy myśleć przyszłościowo. Do jednej z metod zabezpieczenia jest posiadanie odpowiedniej puli pieniędzy, którą będzie można wykorzystać właśnie ... Czytaj dalej »

Problem ściągania na uczelniach

Na polskich uczelniach ściągi i oszustwa przy egzaminach to smutna norma. Tłumaczenia studentów są doskonale znane: brak czasu i utrudniony dostęp do rzetelnych źródeł wiedzy. Tylko czy w dobie internetu faktycznie można jeszcze narzekać w ten sposób? Studenci ściągają na potęgę Ściąganie to taka świecka tradycja na polskich uczelniach. Oszukiwania na klasówkach uczymy się już w podstawówce, potem ta tendencja ... Czytaj dalej »

Elegancja w pracy to nie tylko strój!

Elegancki wygląd w pracy może nam wiele ułatwić. Niestety, często skupiamy się na stroju oraz na eleganckim makijażu, zapominając o fryzurze. A to właśnie zbyt krzykliwa barwa włosów jest jednym z częściej popełnianych błędów. Na jakie kolory warto zatem postawić z myślą o swej karierze zawodowej oraz nienagannym wyglądzie w pracy? W pracy liczą się elegancja oraz naturalność. Dotyczy to ... Czytaj dalej »

Czy masz szansę na sukces z kolegami z byłej pracy?

Czy masz szansę na sukces z kolegami z byłej pracy

Jeśli dotychczasowa praca cię nie zadowala i chciałbyś spełniać swoje ambicje zawodowe gdzie indziej, zawsze możesz rozejrzeć się za innym zajęciem lub zrealizować swoje marzenia o własnej działalności gospodarczej. Również osoby, które nagle znalazły się na bezrobociu, często po wieloletniej pracy w tej samej firmie, mogą założyć własne przedsiębiorstwo. W każdym przypadku zawsze występuje obawa o to, że biznes może ... Czytaj dalej »

Jak szukać pracy by ją znaleźć?

Jak szukać pracy by ją znaleźć?

Wielu bezrobotnych mówi, że szuka pracy, gdy w rzeczywistości przegląda co najwyżej tablicę ogłoszeń w Urzędzie Pracy, licząc, że to urzędnicy znajdą dla nich zajęcie. Tymczasem, istnieje tak wiele metod poszukiwania zatrudnienia, że stosując je wszystkie, albo choćby część, mamy zdecydowanie większe szanse na to, aby ową pracę znaleźć. Przede wszystkim, skuteczność w poszukiwaniu zatrudnienia uzależniona jest od stopnia zaangażowania ... Czytaj dalej »

Jak wykorzystać znajomości w poszukiwaniu pracy?

Jak wykorzystać znajomości w poszukiwaniu pracy

W Polsce wciąż pokutuje stereotyp, że należy się wstydzić, że mamy pracę dzięki znajomościom. Jeśli ktoś z rodziny czy znajomych „załatwił” nam pracę, jest to powód do zatajenia tego faktu przed całym otoczeniem, ponieważ osoba polecona do pracy przez innych współpracowników traktowana jest z góry. Często też mylnie twierdzi się, że zatrudniana przez pracodawcę osoba ma mniejsze kompetencje od innych, ... Czytaj dalej »

Scroll To Top