sobota , 17 Sierpień 2019
Polecamy
Strona główna » Praca » Najlepsze pomysły na znalezienie pracy
Najlepsze pomysły na znalezienie pracy

Najlepsze pomysły na znalezienie pracy

Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach nie jest łatwe – wiedzą o tym przede wszystkim studenci, ale również osoby wracające na rynek pracy po dłuższej przerwie. W jaki sposób należy jej szukać, aby przyniosło to pożądane skutki?

Sytuacja na polskim rynku pracy jest trudna – wg danych GUS bezrobocie stale spada i w październiku wyniosło już 11,3%, niemniej wg ekspertów wiele osób tak naprawdę nie znalazło zatrudnienia, a jedynie zdecydowało się na emigrację lub zostało wyrejestrowanych z Powiatowych Urzędów Pracy. Metod na znalezienie pracy istnieje wiele – jaka jest najskuteczniejsza?

Standard, czyli pośredniak

Ogromna rzesza osób nieposiadających doświadczenia zawodowego tuż po ukończeniu szkół udaje się do urzędu pracy i uzyskuje status bezrobotnego. Większość z nich liczy na pomoc w uzyskaniu ciekawych ofert pracy lub na możliwość skorzystania z programu staży. Metoda ta nie jest zła, jednak skierowana jest głównie do osób posiadających wykształcenie zawodowe lub średnie – niewiele jest ofert przeznaczonych dla osób z wykształceniem wyższym.

Powiew nowoczesności, czyli prawdziwe poszukiwania zaczynają się w sieci

Rozwój internetu oraz technologii mobilnych sprawia, że coraz większą część życia przenosimy w wirtualną rzeczywistość. Pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę – pracę najszybciej można znaleźć w sieci. Najwięcej ogłoszeń pojawia się na portalach oferujących bezpłatne ogłoszenia – mogą być to serwisy zarówno ogólnotematyczne, jak i profilowane. Z jakich my skorzystamy, zależy od indywidualnych preferencji – jeśli nie jesteśmy mobilni, powinniśmy korzystać z ogłoszeń lokalnych; w innym przypadku każda oferta może okazać się tą odpowiednią. Korzystanie z serwisów jest stosunkowo skuteczne, lecz wymaga przygotowania świetnego CV oraz stałego monitorowania pojawiających się ogłoszeń.

Pracodawcy codziennie dostają dziesiątki, a niekiedy i setki kandydatur na oferowane stanowisko, co sprawia, że coraz częściej korzystają z pomocy profesjonalnych firm. Ich zadaniem jest wybranie najlepszych ofert i przeprowadzenie z kandydatami rozmów kwalifikacyjnych. Podczas aplikowania należy mieć tego świadomość, gdyż coraz częściej potencjalni pracownicy są sprawdzani poprzez ich profile na portalach społecznościowych. Jeśli zależy nam na pracy, zadbajmy o profesjonalne przygotowanie naszego Facebooka – to naprawdę ma ogromne znaczenie przy podejmowaniu decyzji.

Idealnego sposobu na znalezienie pracy nie ma. Technologizacja naszej codzienności wymaga od nas skupienia się na działaniach w sieci – głównie na aktywnym poszukiwaniu nowych ofert, ale również profesjonalnym przygotowaniu naszych profili w portalach społecznościowych (bądź skutecznym ich ukryciu). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.znajdziesz.to (źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-bezrobocie-spada-juz-od-9-miesiecy-7225015.html).

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

One comment

  1. O ile samo znalezienie pracy nie wydaje mi się szczególnie trudne, znalezienie dobrze płatnej i perspektywicznej posady już jest wyzwaniem. Najlepszym sposobem na zwiększenie szansy jest ciągłe inwestowanie w siebie (w swoje umiejętności).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top