środa , 8 grudzień 2021
Polecamy
Strona główna » Własny biznes » Jakie okna zastosować w luksusowym biurze ?
Jakie okna zastosować w luksusowym biurze ?

Jakie okna zastosować w luksusowym biurze ?

Praca w biurze nawet luksusowym to spędzenie czasu na wielogodzinnej pracy przy komputerze lub przyjmowaniu interesantów i wypełnianiu dokumentów. Między innymi od warunków w jakich taka praca się odbywa zależy jakość pracy.

Luksusowe biuro, wymaga wysokiej jakości okien, przez które będzie wnikać odpowiednia ilość światła dziennego, ale będzie też stanowić estetyczny element. Światło to bowiem jest dla oczu pracownika niezwykle ważnym czynnikiem podczas pracy przy biurku. Wszyscy wiemy, że jasny i prawidłowo oświetlony naturalnym światłem pokój w pomieszczeniu biurowym może zwiększyć wydajność pracy. Ale jakie okna zastosować w biurze w Polsce decyduje także szereg przepisów budowlano-prawnych oraz przeciwpożarowych ze względu na bezpieczeństwo przebywających w pokoju osób i mienia.

Okna w luksusowym biurze powinny spełniać funkcję estetyczną, mieć swój styl, ale przede wszystkim umożliwiać przenikanie światła naturalnego do wnętrza pomieszczenia. Mają chronić przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz jak, hałas, chłód czy wilgoć. Powinny to być okna, które się otwierają, ale brak takiej możliwości nie jest przeszkodą w wykonywaniu pracy w takim pomieszczeniu. Należy jednak zapewnić możliwość wymiany powietrza, w celu poprawy jakości środowiska wewnątrz tego pomieszczenia. Chodzi tu o zapewnienie wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. Stosowanie w takich pomieszczeniach klimatyzacji nie spełnia funkcji, gdyż zainstalowana klimatyzacja ma zadanie utrzymywać odpowiednie parametry fizyczne powietrza, jakim jest temperatura i wilgotność.

O wyborze okna decyduje nie tylko styl, w jakim urządzone jest konkretne biuro. Na rynku okien jest dosyć duży wybór i nie jest łatwo tak szybko podjąć decyzję. Spośród dostępnych rodzajów okien można wymienić krosnowe, ościeżnicowe, skrzynkowe i zespolone oraz jednoramienne (więcej rodzajów znajdziesz na: http://www.stolbud.pl/). Są okna, które wyróżnia się ze względu na sposób otwierania, ale i ze względu na materiał, z którego zostały wytworzone. Najczęściej spotykane materiały to PCV oraz drewno. Przed zakupem i jednych i drugich należy zapoznać się z ich parametrami takimi jak:

  • wodoszczelność
  • odporność na wiatr
  • izolacja cieplna i akustyczna
  • przepuszczalność powietrza
  • zabezpieczenie przed włamaniami

Oczywiście najlepsze do pomieszczeń biurowych w standardzie luksusowym sprawdzą się okna drewniane i aluminiowe. Można wykonać okna na zmówienie w nietypowych kształtach lub z ozdobnymi okuciami ram czy okiennic. Najlepiej jednak zdać się na specjalistów, którzy profesjonalnie podejdą do tej kwestii.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top