czwartek , 24 Październik 2019
Polecamy
Strona główna » Praca » List motywacyjny kluczem do kariery
List motywacyjny kluczem do kariery

List motywacyjny kluczem do kariery

Każdemu młodemu człowiekowi marzy się błyskotliwa kariera zawodowa i zarabianie poważnych pieniędzy, które umożliwią mu godny żywot na wysokim poziomie. Niestety, tak naprawdę nielicznym jest dane osiągnąć w życiu sukces zawodowy. Nie ma jednej recepty na sukces. Jednym po prostu udaje się go osiągnąć, często własną pracą i szeregiem wyrzeczeń, a innym nie. Kluczem do kariery w wielu przypadkach jest znalezienie pierwszej, dobrej pracy. W dzisiejszych warunkach rynkowych, kiedy bezrobocie przekracza 13%, a wśród ludzi młodych wynosi jeszcze więcej, trudno jest znaleźć zatrudnienie od razu po studiach. Bardzo istotne jest wcześniejsze gromadzenie doświadczenia zawodowego, które da młodemu człowiekowi lepszą pozycję na rynku pracy i podczas weryfikacji kandydatów na pracowników w procesie rekrutacji. Bardzo istotną rolę w szukaniu pracy i osiąganiu wyznaczonych celów zawodowych, spełnia list motywacyjny, czyli jeden z dwóch elementów aplikacji na stanowisko pracy. Niestety, list motywacyjny często jest ignorowany przez kandydatów na pracowników, a jest to dużym błędem.

Wzory listów motywacyjnychList motywacyjny pozwoli nam się wyróżnić na tle innych kandydatów, mających podobne umiejętności i wykształcenie. Możemy nim przykuć uwagę potencjalnego pracodawcy. Co ciekawe, to właśnie list motywacyjny często umożliwia znalezienie pracy w firmach, które nie publikują ogłoszeń rekrutacyjnych. List motywacyjny może być narzędziem, dzięki któremu pracodawca nas zauważy i doceni nasz potencjał.

W liście motywacyjnym należy przedstawić swoją osobę, jako idealnego kandydata na pożądane stanowisko pracy. Nie wystarczy powielić w liście motywacyjnym w formie zdań, informacji z CV. Wówczas list nie niesie za sobą żadnej wartości dodanej. Jeśli jednak połączymy naszą karierę zawodową z konkretnymi cechami pracownika, ważnymi na danym stanowisku pracy, wykażemy tym samym, że jesteśmy w stanie spełnić wymagania pracodawcy. W liście motywacyjnym jest też miejsce na przedstawienie własnej motywacji dotyczącej podjęcia pracy w danym zawodzie. Nie należy marnować szansy znalezienia zatrudnienia, tylko dlatego, że ignorujemy list motywacyjny. Jest to dużym błędem z naszej strony. Warto posiedzieć nad listem motywacyjnym i wysyłając go do potencjalnego pracodawcy zawsze zadbać o to, aby był unikalny i zindywidualizowany, pod kątem danej pracy.

Sprawdź także: Jak napisać list motywacyjny?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top