sobota , 23 październik 2021
Polecamy
Strona główna » Psychologia sukcesu » Paradoksy w psychologii sukcesu
Paradoksy w psychologii sukcesu

Paradoksy w psychologii sukcesu

Dlaczego kolega z pracy dostał awans zawodowy a my nie? Skąd innym powodzi się lepiej od nas? Z jakiego powodu nasz szef nie dostrzega zaangażowania w wykonywanie pracy zawodowej i tego, że świetnie wywiązujemy się ze swoich obowiązków zawodowych? Takie pytania na pewno zadaje sobie nie jedna osoba, która pragnie odnieść sukces zawodowy. Porównywanie swoich osiągnięć z sukcesami innych osób nie jest najlepszym pomysłem, bowiem może to deprymować do dalszych starań w pracy. Jeśli otaczają nas bardziej utalentowane osoby, które ciężko pracują na swój sukces nie pozostaje nam nić innego, tylko wzorować się na nich. Najgorsze, co możemy w takiej sytuacji zrobić to zrezygnować z wyścigu, odpuścić i cieszyć się wyłącznie tym, co mamy. Brak ambicji zawodowych jest powodem, dla którego nic nie osiągniemy w życiu.
Paradoksalnie, jak zaznaczają psycholodzy specjalizujący się w psychologii biznesu, im trudniejsze wyzwanie nas czeka, tym bardziej możemy zmobilizować się do działania. Nie możemy tylko dopuszczać do siebie myśli o tym, że coś może się nie udać, a droga wiodąca do sukcesu jest zbyt długa. Jeśli skupimy się na bieżących sprawach i na wyznaczonych celach łatwiej będzie nam sięgnąć po to, czego pragniemy. Wysiłek i wytrwałość w działaniu pozwalają osiągać szczyty – w życiu zawodowym i prywatnym.
Podejmowanie działania pomimo istniejących przeciwności losu i porażek, cechuje ludzi wytrwałych, dla których sukces jest celem nadrzędnym. Nie zniechęcają się oni do pracy, pomimo okresów zastoju. Sumiennie wykonują obowiązki zawodowe, pokazując przełożonym czy bezpośrednio pracodawcy, że są godni uzyskania awansu w pracy. Trzeba być nade wszystko konsekwentnym, w tym co się robi i ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Nie można przerzucać owej odpowiedzialności na inne osoby, jeśli jest to wygodne dla zainteresowanej osoby. Odporność na utrudnienia, ale i wiara we własne możliwości oraz ponoszenie konsekwencji swoich działań – tak można określić ludzi, który osiągają sukcesy. Nie wszystko się im udaje, często muszą godzić się z goryczą porażki, aby później móc spełniać swoje ambicje w 100%.
Posiadanie niezwykłego talentu w jednej dziedzinie i spełnianie się w niej nie oznacza, że taka osoba będzie charakteryzowała się wytrwałością w dążeniu do celu – choć tego oczekuje od niej większość ludzi. Nie trzeba być więc ponadprzeciętnie utalentowanym i posiadać szczególne zdolności, aby móc osiągnąć sukces.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Oznaczone pola są wymagane. *

*

Scroll To Top